Учнівський креативний медіацентр відкрили в одній зі шкіл Ужгорода (ФОТО)

Учнівський креативний медіацентр відкрили в одній зі шкіл Ужгорода (ФОТО)

На відкриття завітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, консул Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Даніель Цабан, керівник проєкту Карпатської агенції прав людини «Вестед» Микола Яцков, його однодумці – засновник інтернет-радіо Єден Олексій Уманський, співзасновниця ГО «Закарпаття-Донбас» Тетяна Хорошилова, голова Карпатської агенції прав людини «Вестед» Марія Менджул, будівельник, який допоміг із ремонтом приміщення Роман Драков.

За підтримку у справі відкриття простору дякували Генеральному консульству Словацької Республіки в Ужгороді, громадській організації «Закарпаття-Донбас», представники якої долучилися до цього та інших проєктів, беруть активну участь у житті нашого міста. 

Як зазначив у ході відкриття натхненник проекту Микола Яцков, ідея створити у школі медіацентр виникла у нього після того, як він спостерігав за виборами президента школи. Кілька кандидатів у своїх виступах розповідали, що хотіли б запустити у школі онлайн-радіо. Крім того, з Тетяною Хорошиловою думали, що би можна такого зробити у місті, аби діти, які пережили стрес війни на сході України, краще адаптувалися в Ужгороді, не були закритими, більше спілкувалися з ровесниками. Вирішили створити маленький креативний простір, який допомагав би спільно займатися творчістю і робити цікаві речі. Микола закликав дітей не боятися, пропонувати цікаві ідеї та ініціативи.

«Ми дуже хочемо, щоб школу закінчували учні, які склалися як особистість, зі своїми знаннями, творчими здобутками, компетентностями, вміннями. А для цього, крім уроків, обов’язково має бути щось іще – де дитина може розвиватися або отримувати певні знання. Вважаю, що таким чином ми спонукаємо школярів до дій, щоб вони не чекали, доки їм усе вкладуть у голову, а щоб вони й самі щось робили, для здобуття знань. У школі працюють різні гуртки: робототехніки, журналістики, Малий Лувер, вокальна студія, нові гуртки кіношколи та радіогуртка дуже добре вписуються у цю творчу плеяду. Діти у нас дуже талановиті», – сказала директорка школи Світлана Фесенко.

Також учні школи представили свої роботи, виконані на заняттях гуртка робототехніки, мультиплікаційний фільм, крім того, презентували 3 короткі відеоролики, які відзняли в рамках цього проєкту.

У новому медіацентрі є техніка для онлайн-радіо і фотосесій, інші творчі можливості. Займатися тут можуть не тільки учні ЗОШ №3, а й молодь з усього міста. Графік буде оприлюднено згодом.

Проєкт «Разом сильніші!» реалізовано громадською організацією «Вестед» у партнерстві із школою №3. За кошти Словацького агентства з міжнародного розвитку та співробітництва придбано мультимедійне обладнання, частина меблів, Ужгородська школа №3 зробила ремонт та дизайн приміщення. Попередньо відбулися партнерські заходи: Тетяна Хорошилова, співзасновниця ГО «Закарпаття-Донбас», організовувала тренінги щодо гуртування команди, а засновник інтернет-радіо Єден Олексій Уманський вчив дітей працювати з технікою.  

02 березня 2020р.

Теги: медіацентр, школа