Апеляційний суд у Львові скасував скандальне рішення мера Ужгорода Андріїва по пологовому будинку

Апеляційний суд у Львові скасував скандальне рішення мера Ужгорода Андріїва по пологовому будинку

Сьогодні, 2 березня, Львівський апеляційний адміністративний суд повністю задовільнив скаргу Вікторії Пантьо до Ужгородської міської ради в особі Ужгородського міського голови в резонансній справі № 260/1130/19 щодо незаконності відміни Б. Андріївим результатів проведеного першого конкурсу на посаду голови міського пологового будинку.

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Таким чином, визнано незаконним розпорядження мера Ужгорда Б.Андріїва № 319 від 29.07.2019 року, яким той безпідставно, без жодних на те відповідних повноважень, відхилив своїм розпорядженням рішення конкурсної комісії про обрання керівником пологового будинку Вікторію Пантьо.

Відтак скасовано і скандальне рішення судді Закарпатського окружного адміністративного суду Я.Калинич від 06.11.2019 р. як таке, що винесе із грубим порушенням норм матеріального та процесуального права. Оскільки висновки суду 1-ї інстанції не відповідають і суперечать імперативним приписам статей 19 та 117 Конституції України, необгрунтовані, упереджені та не відповідть реальним обставинам справи і прийняті з порушенням принципу диспозитивності, визначеного ч.2 ст.9 КАС України.

Отже, апеляційна інстанція підтвердила: у міського голови, згідно із ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відсутні повноваження відхиляти рішення (подання) конкурсної комісії, яке є обов’язковим для всіх органів влади. Тож Б. Андріїв діяв очевидно поза межами повноважень, а видане ним розпорядження є протиправним і підлягає скасуванню.

У зв’язку з цим рішенням готується також додатково заява до Державного бюро розслідувань про винесення суддею Я.Калинич завідомо неправосудного рішення і притягнення до кримінальної відповідальності. 

Нагадаємо, що на початку листопада 2019 року закарпатська суддя Я. Калинич у справі пологового будинку прийшла до абсурдного висновку, що на мера Ужгорода не поширюються Конституція України та постанови уряду. Так, згідно із її висновками, на ужгородського міського голову не поширюються вимоги частини 2 статті 19 Конституції України, а саме зобов’язання “діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Дана суддя також стверджувала, що рішення конкурсної комісії, прийняте відповідно до постанови КМУ №1094 від 27.12.2017 р., не “є безумовно обов`язковим для керівника”. Тобто, за її висновками міський голова Ужгорода міг робити все, що хоче, якщо прямо йому це не було заборонено, а постанови уряду для нього є “рекомендаційними”.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 24 червня 2019 року під контролем громадськості та враховуючи думку більшості трудового колективу медичного закладу конкурсна комісія міськради обрала більшістю голосів керівником пологового будинку Вікторію Пантьо. Однак міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, не маючи відповідних повноважень, відхилив своїм розпорядженням подання конкурсної комісії від 16.07.2019 щодо призначення В.Пантьо на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський пологовий будинок» і вніс проект рішення «Про проведення повторного конкурсу», який був підтриманийбільшістю міських депутатів на черговій сесії 5 вересня.

15 жовтня 2019 року відбувся відбувся скандальний повторний конкурс на заміщення посади керівника Ужгородського пологового будинку, участь у якому взяв лише один кандидат – діючий в.о. директора Ужгородського пологового будинку Олег Онопко. До слова, за наявною інформацієб, останній на своєму автомобілі двічі возив до львівського суду адвокатів міського голови.

Тоді як замість адекватної реакції правоохоронних структур на ситуацію, що склалася довкола конкурсу, родина Пантьо отримала натомість попередження і навіть замах на життя родини: спершу їм двічі палили авто, а 9 жовтня підпалили будинок, унаслідок чого чоловік Вікторії Пантьо – Валерій Пантьо отримав опіки кистей та шиї.

Ще трохи згодом потому у звʼязку з загрозою безпеці, здоровʼю та життю, повною бездіяльністю правоохоронних структур, а також ознаки участі деяких правоохоронних структур та перших осіб нашої держави у покритті злочинів та розбудові нових бандитсько-корупційних вертикалей у країні родина лікарів Пантьо публічно попросила політичного притулку.

02 березня 2020р.

Теги: рішення, конкурс, пологовий, Андріїв, Пантьо