На сесії Хустської райради знову "дерибанили" кошти, кнопкодавили і виділили близько 1,5 млн на один туалет – правозахисник

На сесії Хустської райради знову "дерибанили" кошти, кнопкодавили і виділили близько 1,5 млн на один туалет – правозахисник

У четверг, 27 лютого, на сесії Хустської районної ради була підтримана пропозиція заступника голови ради Віктора Сабодаша, внесена з голосу, про включення до порядку денного “Звіту про роботу РДА” . 

Однак, взагалі незаслухавши сам звіт, 23 депутати прийняли зовсім інше рішення – про звернення до Президента України В. Зеленського з проханням призначити головою Хустської РДА районного депутата від партії “Єдиний Центр” Володимира Чегіля.

Про таке повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Окрім того районні обранці “роздерибанили” близько 13 млн грн бюджетних коштів, з яких 5 млн грн – на внутрішні роботи по облаштуванню туалетів в декількох сільських школах. При чому вартість ремонту одного туалету, згідно з даними сайту “Держзакупівлі.Онлайн”, керівництво районної освіти разом із депутатською більшістю оцінили в близько 1,5 млн грн. 

До слова, більшість угод по ремонту, в обхід тендеру, укладено із одним підприємцем Віталієм Яким, якого пов’язують з районним депутатом і ексрадником голови райради Дмитром Величко.

Слід зазначити, що всі ці зміни до районного бюджету депутати прийняли з грубим порушенням законодавства і перевищенням повноважень. Оскільки, згідно із ст.61 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виключно місцеві держадміністрації складають і вносять проекти рішень щодо бюджету. Однак на цій сесії внесли ці зміни самі ж депутати, без тексту самого проекту, фактичного обговорення та погодження з РДА. Не погоджуючись із таким свавіллям депутатського корпусу в.о. голови Хустської РДА Михайло Попович покинув сесійну залу. 

Не обішлось і без кнопкодавства. Так депутат Володимир Волощук зауважив, що в поіменному голосуванні на електронному табло присутнітній “голос” керівника РДА, районного депутата М.Поповича, який був відсутній в залі. На що скандальний колишній голова РДА, депутат від “БПП” Н.Павлій, цинічно повідомив присутнім, що це він “голосує” із планшета Поповича.

Наразі не зрозуміла мовчазна позиція керівництва Закарпатської ОДА та повна бездіяльність правоохоронних органів. Оскільки грубість порушення законодавства більш ніж очевидна і є досить показовим, що досі жоден навіть опублікований факт подібного свавілля за участі  високопосадовців Хустського району не був покараний.

02 березня 2020р.

Теги: райрада, дерибан, кошти