Ужгород приймав Відкритий зимовий чемпіонат області зі спортивного орієнтування (ВІДЕО)

Ужгород приймав Відкритий зимовий чемпіонат області зі спортивного орієнтування (ВІДЕО)

У шахтинському лісі в Ужгороді відбувся Зимовий відкритий Чемпіонат Закарпаття зі спортивного орієнтування. Участь взяли понад 150 учнів шкіл зі всієї області. Змагання тривали у семи категоріях.

Андрій БІЛЬЦЕ, заввідділу Закарпатського центру туризму

Сюди з’їхалася майже вся область, діти з різних районів — Іршавський, Хустський, Великоберезнянський, Ужгородський та м. Ужгород, Мукачівський та м. Мукачево. Дітям треба знати місцевість, вміти її читати з мапи, яка їм видається. Мапа змальовується із реальних об’єктів,  їм потрібно з пункта до пункта дістатися найкоротшим часом, найкоротшою дистанцією. 

Владислав Келемен приїхав із села Рокосово на Хустщині. Займається спортивним орієнтуванням уже кілька років – із шостого класу школу. На місцевості у лісовому масиві вдалося не загубитися і показати один із найкращих результатів за часом.

Владислав КЕЛЕМЕН, займається спортивним орієнтуванням (Хуст)

Я постійно беру участь в орієнтуваннях, в Хустському, Іршавському, Мукачівському, Ужгородському. Часто брав призові місця. Перш за все це відпочинок, а також спорт, загартування життя. Як і будь-який вид спорту, йце ще і відпочинок, релакс, але перед тим має бути довге тренування, наполегливі вправи. 

Ужгородки Юлія та Уляна стали призерками цьогорічного зимового Чемпіонату. Так, Юлія Ковальова здобула перемогу у своїй віковій категорії, показавши найкращий час орієнтування на місцевості.

Юлія КОВАЛЬОВА, займається спортивним орієнтуванням

Спортивне оріжнтування — це коли ти бігаєш і орієнтуєшся на місцевості по карті на час. Це дуже цікаво, подобається. Ми тут вчимося бігати, орієнтуватися.

Уляна ШПІНЬ, займається спортивним орієнтуванням

Класно, бо це спорт, він цікавий. Ти постійно навчаєшся чогось нового, бачиш щось нове, кудись їздиш, пізнаєш. Стаєш витривалішою.

Тутешня гірська місцевість із висотою схилів до 10 метрів та добре розвинена сітка доріг допомогли спортсменам показати хороший час проходження дистанцій та не загубитися. Важливо: учасникам пересуватися до старту-фінішу можна було тільки за вказаним на карті шляхом.

Богдан СЕМЬЙОН, займається спортивним орієнтуванням

Прибігаємо на пункти видачі карт, орієнтуємося, де є північ, прикладаємо компас. Біжимо по азимуту на перший КП. Спочатку це важко, а потім легше. Дистанція легкою була, я біг і старався. 

Усіх призерів та переможців нагородили пам’ятними медалями і сувенірами. Однак, кожен учасник здобув ще і досвід орієнтування, застосувавши власні знання. Рецепт же успіху у кожного різний.

Олена ОСИПЕНКО, завідувач методичного центру Закарпатського центру туризму

Все треба скласти у такий єдиний пазл, для того, щоб знайти найоптимальніший маршрут, знайти свій контрольний пункт на карті. Спортивним орієнтуванням займаються діти, яка завжди прагнуть до чогось нового, до чогось ще цікавого. Навики, здобуті тут, згодяться в житті, стає в нагоді. Я можу сказати, що у нас є вихованці, які займалися спортивним орієнтуванням, а потім захищали нас, захищали Україну у зоні проведення АТО та ОСС. Знання знадобилися їм, аби гідно вийти зі складних ситуацій. 

Одним із ключових правил спортивного орієнтування та проведення змагань із цього виду спорту є заборона смітити на місцевості. Передбачені навіть штрафи. «Не сміти сам і не дозволяй це робити іншим!», — один із девізів спортсменів.

25 лютого 2020р.

Теги: орієнтування, чемпіонат