Повну залу столичної книгарні зібрав на презентації книги про Дебальцеве закарпатський хірург Олександр Данилюк (ФОТО)

Повну залу столичної книгарні зібрав на презентації книги про Дебальцеве закарпатський хірург Олександр Данилюк (ФОТО)

Уривки з книги закарпатського лікаря, хірурга 128-ї бригади Олександра Данилюка у 2015-му облетіли всю країну: він розповів про 9 діб оточення у Дебальцівському котлі очима медика – цим і унікальна ця історія. Історія фронтового лікаря, що був єдиним хірургом в оточенні. У річницю виходу з Дебальцева Сашко презентував книгу «Ті, що стомилися боятися» в столичній книгарні «Є».

Повна зала зацікавлених слухачів, колег та побратимів, а головне – вдячних пацієнтів. До лікаря стоїть черга, і не по допомогу – по автограф. А за прилавком книгарні поспішають засмутити: примірників книги вже немає – все розкупили вмить. І обіцяють: уже невдовзі вона знов з’явиться на полицях, а особливо нетерплячі можуть придбати її на сайті видавництва.

Під час презентації Олександр Данилюк говорить про книгу і про важливість зберегти пам’ять, закликає не втрачати пильності, не проспати важливих для країни моментів: «Сьогодні для мене і третини присутніх тут людей другий День народження. Ми стомилися боятися і стояли до останнього. Нам весь час нав’язують сприйняття себе як одвічної жертви. Але, якщо глянути на нашу історію, ми є борцями. Останні шість років показують, що ми є воїнами, які навчилися битися й відстоювати свою країну. І, незважаючи на втрати, навчилися перемагати. Ми вистояли і продовжуємо рух надалі».

«Період із 9 до 18 лютого 2015 року – це 9 найважчих днів у моєму житті і, мабуть, у житті людей, які тут є або які нині розкидані по всій країні, а в той момент перебували на Дебальцівському плацдармі. Щодо шансів на життя… Як сказав мій анестезіолог, у ніч виходу, якщо прорветься 15 відсотків людей, то вже буде добре. Нас прорвалося 98 відсотків. І це була знакова перемога. Бо тоді я вперше побачив контактно очі в очі ворога. Та битва була неймовірною – за життя, за життя кожного з нас», – каже хірург.

Книгу Сашко написав 4 роки тому – у грудні 2015-го. Складається вона з трьох частин: «У першій описано тільки те, що я бачив, що думав, і те, що відчував дев’ять діб. У другій половині є рефлексії моїх побратимів із різних підрозділів та батальйонів». Третя частина – це фото з оточення, «окопної хірургії», наслідків «братніх» обстрілів ворога.

Під час презентації Олександрові Данилюкові вручили орден «Сила милосердя» від імені українського народу. Зал аплодував стоячи.

Вторговані від продажу книги кошти, відзначено у виданні, підуть на допомогу пораненим військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

25 лютого 2020р.

Теги: хірург, книга, презентація, Данилюк