До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації (ФОТО)

До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації (ФОТО)

Так, 4 березня артисти під орудою художнього керівника і головного диригента Наталії Петій-Потапчук представлять програму «У нашім раї на землі».

Колектив щороку виступає з шевченківськими програмами на обласних святах і перед шкільною молоддю. Однак цього разу концерт відбудеться на сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв і буде унікальним завдяки поєднанню пісні, слова, танцю і пісочної анімації.

У програмі візьме участь хмельничанка Оксана Мергут, яку вже охрестили «Пісочною феєю України». Це буде захопливе дійство, в ході якого глядач не лише почує безсмертні Шевченкові рядки, а й побуває на традиційних українських вечорницях – з жартами, залицяннями, сценою дівочого гадання. Адже споконвіку наш народ умів і героїчно боротися за волю, і веселитися, танцювати, мріяти, складати кращі у світі пісні.

До програми ввійдуть фрагменти з музичної картини «Вечорниці» Петра Ніщинського, написаного автором як вставну сцену до вистави «Назар Стодоля» Т.Г.Шевченка. Атмосферу вечорниць доповнять народні пісні і танці, твори українських авторів. Емоційну кульмінацію складуть Шевченкові «Думи мої» та «Розрита могила» в поєднанні з пісочною анімацією Оксани Мергут.

Солісти – народний артист України Петро Матій, заслужена артистка України Яна Садварій, Ольга Свида, Василина Голянич, Анна Кохан, Сергій Андрусь. Поезію прочитає Наталія Делеган. У програмі також візьме участь акторка цього театру, народна артистка України Лариса Білак. 

Щодо гості з Хмельницького, то вона працює в цьому жанрі близько десяти років. Перші свої роботи педагог, дизайнер, художник-конструктор за фахом, Оксана Мергут створювала, викладаючи у Хмельницькому центрі національного виховання учнівської молоді. Зараз завдяки їй у Хмельницькому функціонує Центр анімаційних мистецтв, чи не єдиний у Західній Україні, який навчає охочих пісочній анімації. Оксана Мергут встигла завоювала серця численних шанувальників своїми дивовижними композиціями на піску, незвичними малюнками на воді та світловими шоу. Мисткиня активно концертує з авторськими програмами, дає майстер-класи, проводить навчальні курси для дітей і дорослих. До 206-ї річниці від дня народження Шевченка Оксана Мергут приготувала пісочну історію «Тарасові секрети». Саме її в барвистому музично-театралізованому обрамленні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору і побачать учні та вчителі шкіл обласного центру.

Початок о 15.00. Захід відбудеться за підтримки Ужгородської міської ради. 

 

 Таїсія Грись, ЗАЗНХ

25 лютого 2020р.

Теги: концерт, Шевченко, анімація