В Ужгороді презентували результати майстерні друку слоганів і гасел "Ваш текст тут" (ФОТО)

В Ужгороді презентували результати майстерні друку слоганів і гасел "Ваш текст тут" (ФОТО)

Впродовж тижня у бібліотеці працювала майстерня друку слоганів і гасел у якій взяло участь 15 осіб. Учасники працювали з близько 400 словами англійською мовою. Спочатку вони придумували гасла і виписували слова з гасел. А далі самостійно готували під керівництвом майстрині трафарет для кожного слова, через який згодом можна було друкувати по-новому створені гасла.  

«Протягом тижня ми мали дещо експериментальний процес. Ми хотіли знайти шлях передачі універсального змісту через слова. Було трішки важко, бо ми використовували не рідну мову. Але всі працювали старанно і процес роботи вийшов навіть веселий», – сказала художниця з Угорщини.

Учасники майстерні поділились, що задоволені можливістю практикувати англійську мову, а також майстерня допомогла знайти нових знайомих, більше дізнатись про колег по роботі, інтелектуально та творчо зростати.

Наступні два воркшопи відбудуться на базі книгозбірні із запрошеними художниками зі Львова і Києва вже у березні. 

Проєкт „Бібліотека об’єднує людей” спрямований на пошук нових моделей співробітництва між художниками, бібліотеками та спільнотами міста. Мета проєкту – переосмислення ролі бібліотеки в соціальному житті міста і інформування громадян про те, що їхні потреби можуть формувати цілі і місію цих установ. Художників запрошують для створення нових творів і колективних висловлювань, а також для проведення публічних програм і презентацій.

В Ужгороді проєкт проходитиме на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки. Програма складається з трьох робочих сесій художників, по одному тижню кожна, і будується на дослідженнях, колективній роботі, воркшопах і презентаціях. Ми очікуємо художні твори, які будуть переосмислювати роль і місію бібліотеки і залучати до співпраці жителів міста.

В широкому сенсі проєкт адресований громаді Ужгорода, але у фокусі особливої уваги знаходяться люди похилого віку, люди з вадами зору, іноземні громадяни, які проживають в Ужгороді, і представники ЛГБТ спільноти. Ці групи найменш проявлені в публічному просторі міста, а також, серед аудиторії бібліотеки. З цими групами пов’язані незручні, суперечливі і замовчувані в суспільстві теми. Проєкт прагне створити безпечний простір для обговорення таких тем на базі бібліотеки.

Воркшоп “ВАШ ТЕКСТ ТУТ ” був частиною проєкту „Бібліотека єднає людей”, що реалізується в рамках програми Tandem Ukraine https://www.tandemforculture.org/programmes/tandem-ukraine/

Організатори проєкту „Бібліотека єднає людей”: Платформа міждисциплінарних практик Open Place (Київ, Україна), Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека (Ужгород, Україна), Studio of Young Artists’ Association (Будапешт, Угорщина).

24 лютого 2020р.

Теги: майстерня, друк, результати, гасла