У травні на Мукачівщині знову "розквітне" "Кохання в Сент-Міклоші"

У травні на Мукачівщині знову "розквітне" "Кохання в Сент-Міклоші"

Асоціація українських флористів є засновником унікального квіткового фестивалю, що став продовженням європейської культурної ініціативи по оформленню флористичними засобами середньовічних замків. Місія фестивалю – прославлення любові як вищої форми життя і троянди як символу кохання.

Мета – розвиток національної флористики, привернення уваги до збереження памяток історіі , розвиток туризму.

Цього року фестиваль святкує невеличкий ювілей, адже відбуватиметься вп’яте.

Вже в першій рік проведення, 2016-го року захід привернув неабияку увагу: тоді його відвідали близько 15 тисяч гостей. 

Чим цікавий флористичний фестиваль? Насамперед, квітами. Так, за увесь час на фестивалі було опрацьовано 200 000 троянд місцевих виробників. А ще – природні матеріали, як от сіно, трава, мох, гілки  дерев та кущів, каміння, вугілля, спили дерев.

Квіткові інсталяціі розташовуються в кімнатах замку, підвалах та зовні. За умовами фестивалю творити щороку приїздять 10  команд кращих флористів та більше ста флористів-початківців та волонтерів, як з України, так і з-за кордону. 

Для відвідувачів фестиваль – це можливіть побути у квітковії атмофері, виринути з повсякденності. Для професіоналів-флористів – це момент творчого напруження та навчання. Паралельно відбуваються відкриття художніх виставок. 

Скоро , вже на початку травня, в розпал туристичного сезону, квіткові інсталяціі  заповнять  кімнати ароматами та історіями. Відвідувачі з усієї України та сусідніх  держав зможуть помилуватися  заквітчаним замком та відчути надзвичайну атмосферу почуттів, пронесених крізь віки. Крім цього, долучитися можна буде і практично: всі  дні фестивалю у режимі нон-стоп будуть проходити майстер класи  з флористики для дітей та дорослих. 

Також цьогорічною родзинкою у програмі стане карнавальне шестя при світлі  факелів  та святковий салют. Планується ярмарок квітково-декоративного товару. 

 

24 лютого 2020р.

Теги: кохання, Сент-Міклош