Подвійна гра Сійярто: що насправді угорський міністр говорив про Україну в ООН (ФОТО)

Подвійна гра Сійярто: що насправді угорський міністр говорив про Україну в ООН (ФОТО)

20 лютого в Нью-Йорку відбулось чергове пленарне засідання 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, де обговорювалися питання мілітаризації Криму, прблемні аспекти імплементації Мінських домовленостей, а також порушення прав людини на Сході України.

Розпочалось пленарне засідання із виступу глави українського МЗС Вадима Пристайка, який ще до початку зустрічі кулуарно поспілкувався з Петером Сійярто щодо проблемних аспектів українсько-угорських відносин та шляхів їх вирішення, а сам угорський дипломат публікує у соцмережах обнадійливе фото перемовин.

Скрін-шот з офіційної сторінки Петера Сійярто у Фейсбукуk

Але вже під час виступу з трибуни ООН Петер Сійярто знову продовжує звинувачувати Україну у порушенні прав угорців Закарпаття та, начебто, небажанні української влади йти на поступки у цьому питанні.

За словами угорського міністра, ситуація з національними меншинами в України на сьогоднішній день є неприйнятною та, навіть, незаконною.

– Угорщина повністю підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, а також зацікавлена у її зміцненні як демократичної країни. Але у той же час ми не можемо змиритися з порушенням прав 150 тисяч етнічних угорців, які там проживають. Угорщина розуміє, що українська влада намагається посилити роль державної мови, але це не має привести заміни рідної мови спілкування національних меншин, – цитує Сійярто прес-служба Організації Об’єднаних Націй.

Глава МЗС Угорщини також вважає, що боротьба України з Росією призвела до прийняття таких нормативно-правових положень, які серйозно ускладнюють проживання угорців на території України, зокрема утискають їхню самобутність та право на самовизначення.

– Угорці, які проживають на Заході України, хотіли б зберегти свою національну самобутність, мову та культуру так, як це гарантує міжнародне право. Не думаю, що мені про це варто детально розповідати в ООН. Адже ООН – це міжнародна організація, яка досить активно працює для забезпечення прав корінного населення. І угорці на Заході України якраз є корінним населенням: вони проживають на цих територіях понад тисячу років, –  зауважує глава угорського МЗС.

Петер Сійярто висловив сподівання, що майбутній візит українського віце-прем’єра до Будапешту, який запланований на березень цього року, зблизить позиції двох сторін у питанні вирішення проблем угорської меншини в Україні.

24 лютого 2020р.

Теги: Сійярто, Угорщина, уорці, ООН