Посольство Латвії звільнило консула Ігнатка, затриманого із 3 валізами контрабандних сигарет

Посольство Латвії звільнило консула Ігнатка, затриманого із 3 валізами контрабандних сигарет

Як повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор вчора, 20 лютого, прес-секретар МЗС Латвії Яніс Бекеріс в коментарі європейському інформаційному порталу “Delfi” повідомив, що міністерство прикро вражене цією подією. І констатував, що Посольство Латвії співпрацює з правоохоронними органами України.

“Ми говоримо вже про колишнього почесного консула – він відкликаний”, – уточнив Бекеріс.

Йдеться про резонансний інцидент ввечері 19 лютого на КПП “Тиса” Закарпатської митниці Держмитслужби на кордоні з Угорщиною вечері. Тоді спільними зусиллями митників, прикордонників та СБУ був затриманий почесний консул Латвійської Республіки в м. Ужгороді та Закарпатській області Юрій Ігнатко за підозрою в контрабанді сигарет. В автомобілі, на якому Ігнатко перетинав кордон, було виявлено 6550 пачок сигарет у 3 валізах.

Згідно з інформацією Прикордонної служби України, автомобіль Тoyota Land Cruiser 200 з дипломатичними номерами під керуванням Ю.Ігнатка перетинав кордон країни на прикордонному пункті “Тиса”. У машині перебували три людини. Водій пред’явив посвідчення почесного консула і, прикриваючись імунітетом, відмовлявся надавати автомобіль для огляду. Своїми діями представник консульської установи майже на 6 годин заблокував смугу руху пункту пропуску.

Як повідомляв В. Грегор, під час подій 19 лютого на митниці водій-консул Ю.Ігнатко близько 5 годин відмовлявся надати автомобіль для огляду співробітникам митного посту та вийти з нього. Тому автомобіль був примусово відкритий, а до правопорушника було застосовано фізичну силу і одягнуті кайданки.
 

 

21 лютого 2020р.

Теги: Ігнатко, консул, Латвія