Московські попи пішли до Верховного Суду. Доколє “фсб в рясах” буде працювати?

попи московського патріархату

18 жовтня у Верховному Суді у розкладі значиться одна дуже цікава справа. І слухає її не просто касаційний суд, а Велика Палата. Вище вже нема куди.

Позивається московський піп Олександр Хрустюк, якого не влаштовує той факт, що на Житомирщині релігійна громада вирішила перейти під крило української церкви. Тобто якийсь московський піп йде проти рішення релігійної громади. І ці настирні попи – судяться з цією громадою по другому колу і мають претензії до Житомирської облдержадміністрації, що вони зареєстрували змінений cтатут.

І от постає цілком закономірне питання: чому ще існує ця структура фсб в рясах і ще й завантажує позовами наші суди? Ну не нонсенс?

Раніше відповідну заяву зробила навіть Всеукраїнська рада церков. І голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський наголосив, що ця заява матиме серйозний вплив на розвиток державно-церковних відносин.

“Урядовий законопроєкт, яким не допускається діяльність релігійних організацій з центрами в Росії, сприятиме безпеці України. Він унеможливить вплив московського патріархату, який, своєю чергою, перебуває не просто під впливом, а під повним контролем Кремля, на релігійні організації в Україні,” – пояснив Єленський.

19 жовтня день відповідальності людини. Цю дату призначила сама ж Верховна Рада. Я б тут сказала, що це день не просто відповідальності людини, а день відповідальності громадянина України.

Парламент має розглянути урядовий проєкт, який дозволить заборонити діяльність оплоту фсб – московської церкви. Президент неодноразово наголошував на тому, що це один з пріоритетних законопроєктів. Уряд свою роботу зробив і тепер слово за Верховною Радою. 240 підписів уже зібрано, хоча далися вони непросто, а значить голоси за таке рішення є. Збирали підписи головно Юлія Клименко (“Голос”) та Олександр Аліксійчук (“Слуга народу”). До збору також долучилися депутати Олег Дунда (“Слуга наролу”), Олекандра Устінова (“Голос”), Віктор Балога (“За майбутнє”) та Олег Кулініч (“Довіра”).

Залишилося поставити питання на голосування і всім голосувати “за”.

Поіменку зможуть побачити всі. Список “ухилянтів” (вийняв картку або був і не голосував) теж буде публічним.