У РФ відкрили пам’ятник Сталіну: його освячували попи РПЦ

Монумент встановлений на приватній території заводу “Мікрон” у місті Великі Луки – його посвятили представники РПЦ, подякувавши Сталіну за чисельних “новомучеників”

Про це пише телеграм-канал Sota.

Організатором виступив фонд “Російський витязь”, який раніше пропонував перейменувати Волгоград на Сталінград.

На церемонію відкриття прийшли понад сотню людей. Серед них політик Сергій Бабурін, телеведуча Марія Шукшина та представники православної церкви, які освятили пам’ятник.

Отець Антоній, який проводив обряд освячення, визнав, що в роки правління Сталіна було вбито велику кількість священників. Зате, за словами Антонія, “завдяки цьому ми маємо безліч новомучеників“. Марія Шукшина у своєму виступі назвала Сталіна “богоданим вождем”.

У промовах на відкритті пам’ятника кілька разів звучали порівняння Великої Вітчизняної війни із нинішньою війною в Україні. “Як солдату, удостоєному звання героя СРСР за дії при визволенні Запоріжжя у 1943 році, мені гірко, що нині в тих краях знову йде битва проти нацизму”, – написав сторічний ветеран ВВВ Борис Кравцов у зверненні, яке зачитав політик Сергій Бабурін.

Священика РПЦ єрея Антонія (Татаринцева), який освятив у російському місті Великі Луки 8-метровий пам’ятник радянському кривавому диктатору Йосипу Сталіну, несподівано підтримала Комуністична партія Російської Федерації, інформує ТСН.

Прессекретар КПРФ Олександр Ющенко у коментарі виданню “Подъем” заявив, що Сталін був “знаковою постаттю” для Російської Православної Церкви.

“Сталін відновив патріаршество 1943-го року. Саме Сталін відновив взаємини держави та церкви, які були порушені. Тому, зокрема, це заслуга Сталіна у цьому, що сьогодні патріарх Московський і всієї Русі служить”, – заявив речник російських комуністів.

На його думку, службова перевірка, яку розпочало єпархіальне управління щодо єрея Антонія, породжує “протиріччя”, через які “відбуваються спалення Корану”.

Прессекретар КПРФ закликав церковників до терпимості.

“У патріарха Кирила, можливо, є певні претензії до фігури Сталіна, а в мільйонів людей сьогодні затребувана постать Сталіна”, – нахабно заявив представник партії, ідеологія якої призвела до великої кількості невинних жертв у Радянському Союзі, зокрема, й серед священнослужителів, які сповідували різні релігії.