Громадяни країн ЄС підтримують членство України

ЄС

Головною перешкодою для вступу України в Євросоюз респонденти вважають корупцію. Про це заявило 43,1% опитаних.

Вступ України в Євросоюз підтримують 55% громадян країн ЄС, а за приєднання країни до НАТО виступають 38%. Про це в середу, 18 листопада, свідчать результати опитування Як сприймають Україну в країнах ЄС, проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством Kantar Profiles Division на замовлення центру Нова Європа.
“Більшість респондентів (55%) підтримують членство України в ЄС. Підтримка членства України в НАТО також значна (38%), але ця відповідь не знайшла підтримки більшості”, – йдеться у звіті за підсумками опитування.
Відзначається, що 21,5% респондентів підтримують приєднання України і до ЄС, і до НАТО.
При цьому головною перешкодою для вступу України в ЄС респонденти вважають корупцію – 43,1% опитаних заявили, що боротьба з корупцією є головним пріоритетом для України. Для порівняння, у 2015 році цей показник становив 37,5%.
Основною асоціацією з Україною опитані, як і в 2015 році, називають війну. При цьому кількість респондентів, які асоціюють Україну з військовим конфліктом, скоротилася – з 49% в 2015 році до 12% в 2020 році. Також Україна асоціюється з бідністю (10,8%) і іммігрантами (10,3%).
“На жаль, більшість респондентів пов’язують з українською державою негативні асоціації. Більшість із 10 найпопулярніших згадок – негативні, і цей тренд простежується у всіх країнах опитування. Винятком можна вважати Італію, яка має більше позитивних і нейтральних згадок у першій десятці асоціацій з Україною, ніж будь-яка інша країна опитування”, – зазначають дослідники.
У той же час 23,6% респондентів заявили, що в них немає ніяких асоціацій з Україною.
Російські наративи про Україну в досліджуваних країнах виявилися неефективними. Тільки 0,8% респондентів вважають, що українці ведуть громадянську війну, а кількість тих, хто вважає Україну екстремістською чи фашистською країною, становить менше 0,2%.
“У 2020 році кількість респондентів, які асоціюють Україну з Росією становить 9,1%, тоді як усього 5 років тому ця категорія була вдвічі більшою (18%). Це свідчить про чітке відмежування України від Росії і, отже, про сприйняття Української держави, яка є незалежною від Росії”, – підкреслюють дослідники.
Найпопулярнішою відповіддю на питання про те, яку підтримку слід надати Україні в боротьбі проти російської агресії (21,5%), є продовження санкцій ЄС щодо Росії. Найменш популярною – надання зброї.
Дослідження проводилося в період з 22 по 29 вересня 2020 року методом онлайн-опитування. Усього було опитано 4 тис. респондентів у віці від 18 до 65+ років, відібраних таким чином, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком і регіонами проживання.