Фотофейк: в Україні лікарів і чиновників захищають від коронавірусу по-різному

фейк

Мережею активно продовжують поширюються фейки, що провокують недовіру українців до держави. Кому це потрібно ми вже писали раніше.

На сайті newsone.ua в одному з блогів була опублікована фотографія, яка нібито ілюструвала те, «як в Україні захищають від коронавірусу лікарів і чиновників». Це фото також активно поширювалося у соцмережах. Чиновник, який спілкується з медиками, одягнений в костюм спецзахисту, в той час коли у медиків із захисту лише маски і медичні шапочки. Насправді, на фото – Псковська міська лікарня в Росії, а зовсім не Україна.

«На фото не переплутайте за ступенем захисту. Зліва – лікарі, праворуч – чиновники перевіряють їхню роботу на камеру», – пишуть у блозі (збережено авторську пунктуацію).

Пошук зображення в Google Image Search за датою показує, що на фотографії зовсім не українські лікарі і чиновники. Відео та фото з’явилися в мережі 7 квітня, і на ньому губернатор Псковської області Михайло Ведерников з робочим візитом в інфекційному відділенні Псковської міської лікарні. Пізніше в мережі обурилися різницею у забезпеченні лікарів та чиновників в Росії.

В офіційному Telegram-каналі відомства також відповіли, що медики працюють в таких самих костюмах спецзахисту, в яких були одягнені візитери.

«Ті медичні працівники, яких ви бачите на відео в зелених костюмах і простих гігієнічних масках, знаходяться на відпочинку, в своєму житловому блоці на четвертому поверсі інфекційної лікарні. Деякі з них взагалі без захисту. Тому ми рекомендуємо не вірити фейковим новинам та коментарям і стежити тільки за перевіреними джерелами інформації», – відповіли на звинувачення в обласному відомстві.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz