Фінляндія готує чартери для сезонних робітників з України

Фінляндії

Фінляндія потребує 1500 працівників – вони критично важливі для місцевого сільського господарства.Під загрозою може опинитися збір врожаю овочів, ягід і винограду.

Міністерство праці Фінляндії планує організувати чартери для доставки в країну сезонних сільгоспробітників з України. Про це напередодні повідомила фінська державна телерадіокомпанія Yle.
 
“Через обмеження, введені у зв’язку з епідемією коронавірусу, фінські фермери зіткнулися з гострим дефіцитом робочої сили. За їхніми словами, багато продуктів харчування можуть закінчитися, і вартість їжі підвищиться, якщо весняні польові роботи не будуть проведені в строк”, – йдеться в повідомленні.
 
На фінських фермах традиційно працюють сезонні працівники з України, Росії і Таїланду.
 
Зараз Міністерство праці в терміновому порядку вивчає можливість організувати чартерні рейси для українських працівників. За словами старшого фахівця Мінпраці Лаури Перхеентупа, українці повинні будуть пройти двотижневий карантин, перш ніж відправитися на ферми.
 
За словами чиновниці, йдеться, приблизно, про 1500 працівників з третіх країн – вони критично важливі для фінського сільського господарства.
 
Також, Фінляндія планує запустити спеціальну рекламну кампанію з тим, щоб залучити на ферми місцевих жителів, відправлених у примусову відпустку, а також студентів, школярів і біженців.
 
Брак працівників відчувається не тільки в Фінляндії. Така ж ситуація по всій Європі. Під загрозою може опинитися збір врожаю овочів, ягід і винограду.
 
Вже відомо, що в квітні і травні Німеччина дозволить в’їзд у країну для 80 тисяч сезонних мігрантів. Про таке рішення оголосили міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер і міністр сільського господарства Юлія Клекнер.
 
Нагадаємо, за останній час третина українців втратили роботу в Польщі. Близько 30% опитаних українців у Польщі залишилися без роботи або повинні були істотно її обмежити.
 

Рекомендуємо прочитати, як проходитимуть Богослужіння під час коронавірусу