У Польщі завершився суд над терористами, які підпалили офіс угорського товариства в Ужгороді

У Польщі завершився суд над терористами, які підпалили офіс угорського товариства в Ужгороді

У Польщі завершився судовий процес у справі про підпал угорського культурного центру в Ужгороді в лютому 2018 року.

Так, виступаючи в краківському суді 9 березня, прокурор Маріуш Садло назвав інцидент терактом.

“Ці дії не були в інтересах Польщі. Це надавало злочину терористичного характеру. Метою їхніх дій було розпалювання угорсько-українського конфлікту”, – підкреслив Садло.

За його словами, обвинувачені хотіли поглибити конфлікт між Україною і угорською меншиною з метою ослаблення і дестабілізації ситуації в країні.

Для трьох підсудних поляків, яких звинуватили в підпалі, прокурор вимагав суворого покарання: для організатора підпалу Міхала Прокоповича – 4,5 роки ув’язнення, а для виконавців Томаша Шимковяка та Адріана Марглевського – 1,5 року і 11 місяців умовно з випробувальним терміном на 4 роки відповідно.

Як виявилося в ході розслідування, Прокопович був членом проросійської партії “Зміна” (“Zmiana”). Її лідера Матеуша Піскорського польські спецслужби звинуватили у шпигунстві на російську і китайську розвідки.

Прокопович завербував Марглевського і Шімковяка за 2 тис. злотих кожному.

На допиті він заявив, що підпал замовив Мануель Оксенрайтер – німецький журналіст і помічник депутата Бундестагу від проросійської партії “Альтернатива для Німеччини” Маркуса Фронмаєра.

Прокурор звинуватив поляків у розпалюванні ненависті на ґрунті національної приналежності і заподіянні загрози багатьом людям. На даний момент суд завершився – остаточний вирок буде винесено через два тижні.

Адвокат Прокоповича наполягає на тому, що підпал був не терористичним актом, а лише інцидентом регіонального масштабу, який не міг дестабілізувати ситуацію в Україні.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайносновною метою підпалу офісу спілки угорців в Ужгороді було скомпрометувати “українських бандерівців”.

А новий офіс в KMKSZ в Ужгороді появився ще до вибуху в попередньому.

Сьогодні

12 березня 2020р.

Теги: підпал, терористи, Польща