Київські прокурори замінили арештовані гроші на фальшиві

Картинки по запросу "фальшивые доллары"За заміну прокурорами грошей їхні власники через суд отримали від держави 9 млн грн.

З прокуратури Києва зникли 272 тисячі доларів, арештовані у рамках справи про конвертаційні центри, нібито пов’язані з одеським бізнесменом-контрабандистом Вадимом Альперіним. Коли суд зняв арешт із цих грошей і прокуратура мала повернути їх власникам, то з’ясувалося, що замість справжніх грошей у прокуратурі зберігалися фальшиві купюри. Через це суд стягнув з держави на користь власників грошей 9 млн грн.

Як повідомило «Слідство.Інфо», прокуратура Києва наприкінці 2017 року нібито викрила конвертаційний центр, який мав стосунок до так званого «короля контрабанди». Під час обшуків в офісних приміщеннях знайшли близько 800 тис. доларів, які зберігалися в різній валюті, та арештували їх. Але коли формальні власники скасували арешт та прийшли забирати гроші, виявилося, що 272 тис. доларів є фальшивими. Згодом з’ясувалося, що гроші зберігалися у приміщенні прокуратури – просто в мішках, а не на депозитах, як того вимагає процедура.
Розслідуванням цієї справи керував вже колишній слідчий прокуратури Києва Антон Дрозд, який наразі працює в Державному бюро розслідувань.

Розслідування щодо діяльності конвертаційного центру – механізму для відмивання грошей – вела прокуратура Києва спільно зі Службою безпеки України. Гроші, які слідчі знайшли під час обшуків в Одесі, арештували у вересні 2017 року, а вже в грудні того ж року суд зобов’язав повернути їх формальним власникам. Одним із них був одесит Олег Себов, який, за даними правоохоронців, є довіреною особою бізнесмена Вадима Альперіна.

Арештовані гроші, як згодом встановив суд, протягом п’яти місяців зберігалися не на депозитному рахунку, як того вимагає процедура, а безпосередньо в приміщенні прокуратури.
Коли ж власники прийшли до державної установи за грошима, виявилося, що понад 272 тис. доларів з 800 тис. є фальшивими. Підробки виявили під час процедури повернення коштів, а згодом це підтвердила офіційна експертиза.

Згодом троє власників цих коштів звернулися в суд і наприкінці 2019 року остаточно виграли справу. На їхню користь з держави стягнули понад 9 млн грн – у цю суму увійшли зниклі з прокуратури 272 тис. дол. за офіційним курсом, а також – моральна компенсація.

Як пише «Слідство.Інфо», гроші зберігав вже згаданий слідчий прокуратури Києва Антон Дрозд, який був керівником слідства у цій справі. Саме він намагався повернути власникам фальшиві купюри. При цьому невідомо, чи причетний він до підміни грошей. Однак через історію з підробленими грошима йому на рік заборонили переводитися до прокуратури вищого рівня, а його колегам, у тому числі безпосередньому керівникові – на півроку.

Як зазначається у журналістському розслідуванні, у 2019 році Антон Дрозд звільнився з прокуратури і виграв конкурс на посаду в Державне бюро розслідувань. Усі інші причетні до цієї історії посадовці досі працюють у прокуратурі Києва. Зокрема, і заступник начальника одного з відділів Володимир Сотніченко, який мав контролювати діяльність підлегих слідчих.

У прокуратурі Києва журналістам повідомили, що за фактом появи фальшивих грошей триває офіційне розслідування, але жодному з її працівників підозр не оголосили.

Сам Антон Дрозд відмовився коментувати «Слідству.Інфо» цю ситуацію.

Також «Слідство.Інфо» зазначає, що колишній слідчий Антон Дрозд уже фігурував в гучному скандалі в 2015 році як член так званого прокурорського угруповання «Лисі птахи». Тоді журналісти опублікували листування із закритої групи у месенджері Viber, де працівники прокуратури обговорювали можливу фізичну розправу над одним із учасників судового процесу, у якому вони брали участь.