На Закарпатті пройшла Регіональна платформа з обговорення конституційних змін щодо місцевого самоврядування (ФОТО)

На Закарпатті пройшла Регіональна платформа з обговорення конституційних змін щодо місцевого самоврядування (ФОТО)

27 лютого 2020 року у залі засідань Закарпатської обласної ради відбулася Регіональна платформа з обговорення конституційних змін щодо місцевого самоврядування, а також розробки законодавства щодо передачі частини лісових фондів з державної у комунальну власність ОТГ.

Ініціатором платформи стало Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України. Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Участь у платформі взяли народний депутат України Михайло Лаба, депутати обласної ради, голови об’єднаних територіальних громад краю, а також експерти у галузях лісокористування і охорони лісової природи.

Виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша презентував на платформі Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади, схвалену Правлінням АМУ. Олег Лукша зокрема підкреслив, що дана Концепція відкидає ідею жорсткого контролю держави за рішеннями органів місцевого самоврядування у вигляді префекта, яка не відповідає сучасній європейській практиці та Європейській Хартії місцевого  самоврядування, а також вносить багато новацій у систему територіальної організації влади, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України.

До учасників платформи також звернувся голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, який підкреслив важливість проведення подібного обговорення та пообіцяв активно співпрацювати із Закарпатським РВ АМУ, зокрема, у напрямку як конституційних змін, так і розробкизаконодавства у сфері лісокористування та можливості передачі лісових фондів у комунальну власність ОТГ.

Участь у Регіональній платформі взяв також народний депутат України Михайло Лаба. Він акцентував увагу учасників зокрема на необхідності засвоєння основних європейських практик при підготовці концепції нового законопроекту у сфері визначення власника лісових фондів та лісокористування. «У процесі обговорення та розробки концепціїважливою також є комунікація та співпраця з іншими областями української частини Карпатського регіону – Львівською, Івано-Франківською та Чернівецькою» – наголосив народний депутат від Закарпаття.

На проблемах у сфері лісокористування зосередив увагу учасників регіональної платформи і голова Полянської ОТГ та голова регіональної Асоціації органів місцевого самоврядування «За чисте довкілля» Іван Дрогобецький. Очільник громади, 83% якої займають території Свалявського держлісгоспу, навів приклади проблемних питань роботи  місцевих лісівників, які, за його словами, неналежно дбають про лісові господарства та не враховують інтереси громад у своїй економічній і природоохоронній діяльності. Передача ж лісів у власність громад може суттєво поліпшити ситуацію.

«Можливо ми, громада, і не зароблятимемо значні доходи у місцевий бюджет на лісогосподарюванні, але набагато краще забезпечимо питання екології і рекреаційної та оздоровчої функції лісів, що особливо важливо для Полянської ОТГ, на території якої екопослугами рекреаційного лісу може скористатись не менше 20 тисяч відпочиваючих у санаторіях у рік, а також – мешканці нашої ОТГ» – підсумував свій виступ Іван Дрогобецький.

Наприкінці обговорення учасники Регіональної платформи погодились з пропозицією створення робочої групи у складі представників зацікавлених органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, органів обласної влади та фахівців і експертів з лісової галузі і правників.

Робоча група матиме такі завдання: фаховий і експертний аналіз проблемних питань лісової галузі та лісокористування і охорони довкілля; аналіз підготовка концепції законопроекту щодо передачі частини лісових фондів з державної у комунальну власність ОТГ,  налагодження ефективних комунікацій та співпраці з сусідніми областями та прикордонними регіонами сусідніх країн, а також розробка комплексного підходу до вирішення існуючих проблем у сфері лісокористування. Також учасники засідання вирішили звернутись до народних депутатів від Закарпаття з пропозицією створення лобістської групи по просуванню нового законопроекту задля його прийняття Верховною радою України.

Закарпатське РВ АМУ

28 лютого 2020р.

Теги: платформа, самоврядування, зміни, обговорення,