Чотири молодіжні хаби – простори для створення та продукування ідей – відкривають на Закарпатті (ВІДЕО)

Чотири молодіжні хаби – простори для створення та продукування ідей – відкривають на Закарпатті (ВІДЕО)

За два місяці уже закупили необхідне обладнання, навчили молодь там працювати та готові до співпраці.

Ернест САМСОНЧИК, член ГО «Простір молоді», голова Закарпатської молодіжної ради

«Простір молоді» — це громадська організація, яка займається реалізацією всього проекту, а саме створенням 4 молодіжних хабів на Закарпатті: Тячів, Іршава, Виноградів та Перечин. Підготовка до відкриття тривала кілька місяців. Це, окрім навчання, була ще закупівля обладнання, техніки, ігор розважально-навчальних. Ми допомагаємо молодіжним лідерам через навчання, допомагаємо реалізувати креативні проекти.

Проект «Створення мережі молодіжних просторів на Закарпатті» реалізують учасники «Простору молоді» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  Молодіжні ради Закарпаття (та окремих регіонів краю) куруватимуть молодіжні проекти. Перш за все цікавляться, що необхідно реалізувати, а згодом шукають шляхи для вирішення.

Микола ЧЕХ, координатор проекту у Тячеві, заступник голови Молодіжної ради Тячівської ОТГ

Технічне забезпечення першокласне. Далі ми плануємо свою діяльність, відкриємо Speaking club (буде на базі Хабу проводитися), братимуть участь волонтери Корпусу миру. Наступний наш великий проект – це відкриття медіа-студії, де діти будуть вчитися знімати відео, монтувати його, пропагувати і рекламувати свою громаду, свій населений пункт.

Такі хаби та об’єднання молодих людей допомагатимуть не тільки самій молоді, а й розвитку громад Закарпаття, — переконані учасники. Так, відкриттю Тячівського молодіжного хабу “Bulb” сприяла й місцева влада громади. І ось у приміщенні на вул. Нересенька, 35 відбулося урочисте відкриття простору.

Іван КОВАЧ, голова Тячівської ОТГ

Як не підтримати ініціативу креативних молодих людей, які хочуть знайти себе, реалізувати себе, які у таких дискусіях можуть викристалізувати себе, ті ідеї, які потрібні місту, громаді та індивідам окремим. І найголовніше – шукає шляхи для реалізації своїх ідей.

Мирослава ВОВЧОК, голова Молодіжної ради Тячівської ОТГ

Ми хочемо залучити якомога більше людей, молоді, аби їм було чим займатися, проводити свій вільний час з користю. Не просто вдома за телевізором чи ґаджетом. Варто спілкуватися між собою, знайомитися з новими людьми, ідеями, які ми будемо підтримувати.

Загалом, у програмі співпраці є чимало корисних компонентів. Ідеться про навчально-тренінгові сесії для молодіжних лідерів та активних людей, згодом — підтримка у відкритті хабів (креативних просторів), закупівля техніки для початку діяльності, формування порядку денного роботи на певні періоди. Окремо є підтримка міні-проектів, грантів у громадах: коли потрібно залучити до участі не тільки молодь, а широке коло усіх зацікавлених. Також є можливість участі у обміні досвідом між регіонами України.

Ігор ВИШНЯК, представник UCBI

Обмінні поїздки, аби поділитися досвідом, до Луганської та Донецької області. А молодіжні лідери зі Сходу України приїжджатимуть сюди. Сподіваємося, що молодь зав’яже нові контакти, будуть розповідати про свій досвід реалізації проектів. Таким чином будемо об’єднувати молодь з різних регіонів України. Глобальна мета проекту – показати, що у молоді є можливості, вони можуть себе реалізовувати, мають кому висвітлювати, показувати свої ідеї,  знаходити шляхи підтримки.

Хто шукає шляхи для реалізації, обов’язково знайде можливість: переконані у громадській організації До Тячівського хабу  “Bulb” у мережу об’єднуються Виноградівська «Майстерня ідей», Іршавський простір «ПакДись» та перечинська «Хижа». Готові до співпраці і в Ужгороді, загалом проекти орієнтовані на молодь Закарпаття.

28 лютого 2020р.

Теги: хаби, простір, молодь, творчість