Кадровий скандал в середині Хустської єпархії УПЦ МП

Закарпатська область складається із двох єпархій УПЦ МП – Мукачівської та Хустської, які представленні значною кількістю релігійних громад. Нерідко, в різного роду скандали потрапляє саме Хустська єпархія УПЦ МП, керівник якої митрополит Марк Петровцій має громадянство російської федерації, а вікарний єпископ Симеон Голубка має родинні зв’язки у російській православній церкві, патріарх якої кирило гундяєв благословляє російських військових на вбивство в Україні.

Також, керівництво вказаної єпархії відмовилося публічно забороняти підконтрольним релігійним громадам, під час богослужінь, поминати російського патріарха кирила гундява, на відміну від керівника Мукачівської єпархії УПЦ ПМ митрополита Феодора Мамасуєва, який у перші дні війни видав церковний указ про повну заборону поминання російського патріарха.

Цього разу, назріває новий скандал в Хустській єпархії УПЦ МП, який невідомо чим може закінчитися, враховуючи повномасштабну війну росії проти України.

Як повідомлялося раніше, після вторгнення росії до України, ряд єпархій УПЦ МП поспіхом вийшли з-під юрисдикції московського патріархату щоб розірвати будь-які відносини із ворожою рпц. На Закарпатті, в Тячівському районі, де компактно проживають представники румунської національної меншини, рішення щодо виходу з-під контролю Хустської єпархії УПЦ МП прийняло одразу ціле Солотвинське багочиння, священники якого дали хороший приклад іншим.

Днями, вірників Солотвинського благочиння сколихнула неочікувана та шокуюча новина щодо намірів керівництва Хустської єпархії УПЦ МП призначити нового благочинного. Звісно вибір благочинного не тільки здивував тамтешніх вірників, а й самих священників, яким обрано скандально відомого Венедикта Хромея. Біографія даного клірика є неосяжною та наповнене російськими слідами. З цікавого та актуального Венедикт Хромей – підтримує ідеологію «русского миру», ярий прихильник «радикального русинства», володіє ряд зв’язками з особами, які несуть загрозу національній безпеці України.

Зазначений проросійський клірик, незважаючи на оголошення росією війни нашій державі, у якій вже загинули тисячі мирних жителів, серед яких жінки, діти та люди похилого віку, дозволяє собі проводити богослужбові ритуали у атрибутиці, на якій майорять російські держані символи,  які прямо вказують на підтримку держави агресора.

Своїх проросійських поглядів Венедикт Хромей не приховує, у монаха у соціальній мережі повний набір «руского міра», і «велікая пабеда 75 лет», і русинська символіка «підкарпатських русинів» і пости із російським патріархом кирилом гундяєвим. Також, він, як і багато інших служителів московського патріархату «внє політікі», але чомусь репостить дописи місцевих депутатів ОПЗЖ і навіть Шарія. Також монах підтримує російську теорію про те, що не росія напала на Грузію, а саме Грузія напала на Цхінвалі, що не виключено думає і про оголошену росією війну Україні.

Постає питання, чи дійсно керівництво Хустської єпархії УПЦ МП вважає, що саме цей священник повинен очолити ціле благочиння, тим паче яке з перших днів війни порвало зв’язки із московським патріархатом. Взагалі, чи потрібно такому священнику проводити богослужбову роботу у період коли Україна бореться із російським ворогом.

Можливо керівництво Хустської єпархії УПЦ МП має свої переконання чи задуми, однак вони не повинні нести загрозу національній безпеці нашої держави та створити осередок напруги в релігійному середовищі спокійного Закарпаття