Як за благодійні кошти крадіїв визволяли

Брензович

“ТУКЗ-КМКС” – вони меценати-піарники, які роздають допомогу дитячим садочкам, чи вони кришувальники тих хто розкрав бюджетні гроші на закупівлю недоброякісних засобів захисту на боротьбу з COVID-19.

Лідер “Товариства угорської культури Закарпаття” Василь Брензович вніс майже 2 млн гривень застави за екс-директора Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавету Біров, яку підозрюють у зловживанні службовим становищем та “відмиванні” 30 млн грн на засоби захисту від коронавірусу.

Починаючи з березня 2020 року, офіційний сайт ТУКЗ не перестає звітувати про надану благодійну допомогу тим чи іншим медичним закладам області, кошти на яку збирають “всім угорським світом”: меценати із США, Європи, Німеччини. Навіть прості угорці Закарпаття, які вірять у те, що читають у ЗМІ, перераховують свої кошти для благодійних цілей.

Є звісно багато питань по цільовому використанню цих грошей, але те, що ці закупівлі використовують у рамках піар-кампанії напередодні місцевих виборів, мабуть не викликає жодних сумнівів. Свідченням цьому є широка медійна підтримка вказаних акцій, зокрема на підконтрольних ТУКЗ інформаційних платформах, що створює в медій образ турботи угорських лідерів проблемами простих громадян.

Крім того, ті, хто отримував вже згадувану вище допомогу ТУКЗ, неодноразово скаржились на якість засобів захисту від коронавірусу, які були придбані у тому числі і за кошти, “відмиті” пані Біров через схеми у Закарпатській ОДА.

Але як пояснити простим жителям угорських сіл Закарпаття, що гроші благодійного фонду для боротьби з коронавірусом пішли на заставу якійсь чиновниці, яку заарештували за відмивання майже 1 млн євро? Та ще й у час, коли у школи і дитсадки треба купляти засоби захисту для їх дітей? І чому підконтрольні ТУКЗ ЗМІ про це не пишуть?

Логічних пояснень є декілька. По-перше, лідер ТУКЗ Василь Брензович не міг “кинути” свою багаторічну спільницю Єлизавету Біров, тим паче у той момент, коли на носі вибори, а він практично одноосібно ділить всі гроші фонду. По-друге, першочергове завдання – відкупити і виправдати Біров, щоб вона знову була “при справах”.

Насправді, у програшній ситуації залишиться не Біров і Брензович, а прості угорці Закарпаття, які повірили у добрі наміри своїх лідерів і зробили все можливе, щоб підтримати їх у цьому.

Про інші аспекти “доброчинності” Брензовича читайте в матеріалі : “Покарання” під маскою благодійності.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz.