Проти винесення законопроекту на розгляд парламенту виступили фракції ВО Батьківщина і Європейська солідарність. Але в ході голосування їхня вимога була відхилена.
Цього тижня Верховна Рада розгляне в першому читанні законопроект №2590 “Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства”. За необхідності, цей документ відправлять на доопрацювання, заявив спікер парламенту Дмитро Разумков на засіданні погоджувальної ради в понеділок, 18 травня.
“Я пропоную залишити його в порядку денному. Якщо він потребуватиме доопрацювання – таке рішення прийме Верховна Рада. Тим більше, хочу нагадати, що це перше читання”, – заявив Разумков.
У свою чергу його перший заступник, представник президента в Раді Руслан Стефанчук зазначив, що в цьому законопроекті знаходить своє часткове втілення ініціатива президента Володимира Зеленського об’єднати 65 млн українців, які проживають по всьому світу. Він нагадав, що документ напрацьовувався разом зі Світовим конгресом українців та з діаспорськими організаціями.
“Щодо того, яким чином будуть визначатися країни, за якими буде визначатися громадянство, то це чітко прописано в даному проекті. Це не відкритий перелік, а він буде затверджуватися окремо або Верховною Радою, або Кабміном”, – сказав Стефанчук і запевнив, що “це не буде волюнтаристський підхід за визнанням усіх громадян, які проживають в інших країнах”.
“Президент України підтримує пропозицію розглянути найближчим часом даний законопроект”, – додав перший віце-спікер.
Проти винесення законопроекту на розгляд парламенту виступили фракції ВО Батьківщина і Європейська солідарність. Але в ході голосування їхня вимога була відхилена.
13 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський подав на розгляд Ради проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства”. Документ дозволяє деяким категоріям іноземців не відмовлятися від свого громадянства при отриманні паспорта України.
Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz
Читайте наш матеріал щодо відмічання сторіччя підписання Тріанонського договору: частина 1, частина 2.