Після скандалу з відмовою направити всі наявні кошти на боротьбу з коронавірусом до спецфонду, Хустська райрада все ж виділила 1,6 млн.грн.

Намагаючись знівелювати скандал і виділити хоч якісь мінімальні кошти на боротьбу з коронавірусом, влада Хустщини разом із депутатською більшістю все ж виділила частину коштів на ці потреби.

17 березня, на початку позачерговій сесії Хустської райради депутатська більшість відмовилась спрямувати всі наявні кошти до спеціального резервного фонду, а це близько 3 млн грн. “вільних залишків” із тогорічного райбюджету.

Опісля цього скандального рішення депутатська більшість все ж вирішила виділити певні, значно менші, кошти для придбання спецзасобів індивідуального захисту та посиленння матеріально-технічної бази районних лікувальних закладів. Але і ці кошти були виділені не у резервний фонд, а на “медичну районну програму” , що ускладнює оперативне виділення навіть їх.

Наразі йдеться про 1,6 млн.грн. Всупереч законодавству, проект рішення про відповідні зміни до бюджету ні в паперовому, ні в електронному вигляді, не було надано депутатам і не опубліковано на офіційному сайті районної влади. Ця сума значно від менша тієї, яку могли і повинні були виділити депутати Хустщини на протиепідеміологічні заходи, враховуючи загальнодержавну ситуацію та рішення про карантин.

Депутати Закарпатської обласної ради 17 березня на позачерговій сесії схвалили проекти рішень, якими виділено 153,8 млн грн на заходи, пов’язані з запобіганням поширенню коронавірусу на Закарпатті.

Слід зазначити, що 20 апаратів штучної вентиляції легень, заплановано придбати для комунальних медичних закладів Ужгорода: 16 апаратів – для центральної міської клінічної лікарні, 3 апарати – для пологового будинку, 1 – міської дитячої лікарні. Кошти (11,5 млн.грн.) напередодні, 17 березня, виділили на позачерговій сесії Ужгородської міської ради. Інші органи місцевої влади також прийняли рішення про виділення коштів на боротьбу з поширенням коронавірусу. Так, на 6 млн.грн збільшено резервний фонд, рішенням Мукачівської міської ради. Перечинська міська рада виділила  – 200 тис.грн, Свалявська райрада -420 тис.грн., Іршавська міська рада – 200 тис.грн.