Для початку: закриття лікарень не планується! З 1 квітня 2020 на Закарпатті почнуть діяти 8 опорних лікарень, а решта ж продовжать працювати у звичному режимі. Крім цього, запрацює Програма медичних гарантій – пакет медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Практично всі медичні послуги за пацієнтів оплачуватиме Національна служба здоров’я України, на що у держбюджеті 2020-го року передбачили 72 млрд. грн.
В умовах реформи зарплата лікарів залежатиме від того, скільки і які медичні послуги вони нададуть пацієнтам. На кожну медичну послугу – свій тариф (для прикдаду, за попередніми даними пологи коштуватимуть 8500 грн, лікування інсульту – 19500 грн, інфаркту – 15800 грн тощо). В свою чергу пацієнти зможуть вільно обирати заклад охорони здоров’я та вузьких спеціалістів для консультації, отримати безкоштовну консультацію та екстрену медичну допомогу тощо. До речі, для ранньої діагностики онкозахворювань медичні обстеження будуть, також, безкоштовними, як і медична допомога при інфаркті або інсульті.
Новий метод фінансування забезпечує зростання доходів лікарів та підвищення якості послуг для пацієнтів і покликаний ліквідувати систему хабарів, неофіційних платежів та т.зв. «подяк» лікарям, яка досі процвітає в медзакладах. Все що потрібно пацієнту, щоб скористатися безкоштовним переліком медпослуг: укласти декларацію та отримати направлення на наступні рівні допомоги, екстрену ж допомогу будуть надаватимуть всім, незалежно від того, чи уклала людина таку декларацію, чи ні. Окрім цього, система опорних лікарень сприятиме значному покращенню їх матеріально-технічного та інструментальному забезпеченню новою діагностичною апаратурою та новітнім медичним обладнанням.
Отже, підстав панікувати нема! Реформі бути!
